UKRAINA – MOŁDAWIA - NADDNIESTRZE od 13-18 maja i od 9-14 września

UKRAINA – MOŁDAWIA - NADDNIESTRZE

Termin I:  13-18 maj 2017                

Termin II : 09 – 14 wrzesień 2017

Program ramowy:

1 dzień

Wyjazd z Krakowa o godz. 6:00 spod budynku  Auditorium Maximum ul. Krupnicza 33,

Trasa: Kraków – Rzeszów – Przemyśl – Medyka – Lwów – Stanisławów – Kołomyja – Czerniowce.        (N1)

2 dzień

Ranny wyjazd z Czerniowiec, wcześniej krótki spacer po mieście, czerniowiecki rynek (ratusz, opera), obejrzenie Pałacu Metropolitów Bukowińskich. Przekroczenie granicy mołdawskiej w Criva, wyjazd do m. Bielce. Po drodze zatrzymujemy się w m. Berezowka (dawniej Cecora), gdzie znajduje się obelisk upamiętniający bitwę w 1620 r. z Turkami i bohaterską śmierć Wielkiego Hetmana Koronnego Stanisława Żółkiewskiego. Dalej przez Bricani, Edinet, Riscani do m. Soroka n/Dniestrem. Zwiedzamy fortecę zbudowaną przez księcia mołdawskiego Stefana III Wielkiego w 1489 r. Przejazd do m. Bielce.     (N2)

3 dzień

Krótki spacer po Bielcach, pomnik Stefana Wielkiego, katolicki kościół pw. Świętych Archaniołów, Sobór pw. św. Mikołaja, Dom Polski.  Wyjazd do Kiszyniowa. Po drodze poznajemy okolice Kiszyniowa. Orheiul Vechi, położony na skalnej grzędzie kompleks klasztorny (XII – XVII w.) i najstarszy w Mołdawii monaster Capriana z XV w.  Przyjazd do hotelu. Wieczorny spacer po stolicy Mołdawii. (N3)

4 dzień

Kiszyniów. 1-dniowy wyjazd do separatystycznej Republiki Naddniestrze. Bendery, Tyraspol,  zwiedzanie olbrzymiej twierdzy Tighina. Wizyta w polskim kościele. Możliwość zakupów słynnych ze znakomitej jakości koniaków f-my Kwint. Powrót do Kiszyniowa.   (N4)                         

5 dzień

Kiszyniów, zwiedzanie z przewodnikiem stolicy. Łuk Triumfalny, Katedra,  Cerkiew Narodzenia M.B., Cerkiew pw. Św. Pantelejmona, wyjazd do m. Cricova, zwiedzanie największych na świecie piwnic winnych (ponad 139 km wykutych w skałach korytarzy-ulic, nazwanych gatunkami win, ponad 30 mln litrów win). Na zakończenie degustacja słynnych cricowskich win. Powrót do hotelu.    N5)

6 dzień

Ranny wyjazd z Kiszyniowa w kierunku na Iassy – Suczawa – Czerniowce – Stanisławów  -Lwów – Kraków, lub trasą przez Bukowinę Rumuńską: Suczawa – Borsa – Baja Mare – Satu Mare – przez Węgry (Nyiregyhaza) – Słowację (Koszyce). Można także wracać do kraju przez Bielce, przejście graniczne z Ukrainą w Criva, kierunek na Czerniowce – Lwów. Przyjazd do Krakowa w godzinach nocnych.

 

KOSZT WYJAZDU:              400 zł + 200$

Cena obejmuje: przejazdy autokarem, 5 noclegów, 5 śniadań , 5 obiadokolacji, zwiedzanie z przewodnikiem, opieka pilota, ubezpieczenie KL i NW.

Cena nie obejmuje: dodatkowego (ewentualnie) ubezpieczenia za granicą a także ubezpieczenia od chorób przewlekłych, oraz wstępów do obiektów zabytkowych

Ze względu na nieprzewidziane sytuacje lub też życzenia uczestników wyjazdu program może ulec zmianie

Do przekroczenia granicy ukraińskiej i mołdawskiej upoważnia aktualny paszport.

W ramach wyjazdu przekazujemy pomoc dla osób potrzebujących na terenie Ukrainy i Mołdawii.

Informacje i zapisy: KRESY  tel. 12 432 33 00  (w godzinach pracy biura),  692 408 998

 Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie Kresy - UKRAINA – MOŁDAWIA - NADDNIESTRZE od 13-18 maja i od 9-14 września