Kijów

27 czerwca – 4 lipca 2020

1 dzień

Wyjazd z Krakowa o godz. 6:00 Auditorium Maximum (ul. Krupnicza 33)

Trasa: Kraków – Szeginie – Lwów.

Przyjazd do Lwowa około godziny 17.00. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczorny spacer po mieście. (N1)

2 dzień

Wyjazd ze Lwowa przez Równe, Korzec, Nowogród Wołyński, Żytomierz. Przyjazd do Kijowa, zakwaterowanie w hotelu.

Wieczorny spacer po mieście. (N2)  

3 dzień

Kijów - Zwiedzanie miasta - Ławra Peczerska, klasztor, jaskinia, kościół, katedra, muzeum Miniatur, Sobór Mądrości Bożej (Sofijski), Monaster Św. Michała.

Wieczorny spacer po Kreszczatiku i Majdanie Niepodległości.  (N3) 

4 dzień

Kijów - Złota Brama, Cerkiew św. Andrzeja, Andrijewski Zjazd, Muzeum Czarnobylskie, Meżyhiria - posiadłość Janukowycza. (N4)

5 dzień

Kijów - Wyjazd do Czernihowa. Po drodze Bykownia, polski cmentarz wojenny. Czernihów -zwiedzanie monasteru Troicko-Illińskiego z pieczarami św. Antoniusza Peczerskiego, Klasztor Jelecko-Uspieński, cerkiew Piatnicka, sobór św. Borysa i św. Gleba. Powrót do Kijowa. Po drodze krótka wizyta w Kozielcu - Sobór Narodzenia MB z pięknym ikonostasem. (N5)

6 dzień

Kijów - Wyjazd do Winnicy. Po drodze Biała Cerkiew. Pałac Branickich, Ogród Aleksandria, sobór Przeobrażeński, kościół pw. św. Jana Chrzciciela. Przejazd do Humania. Zwiedzanie Parku „Zofiówka”. Przez Niemirów dojeżdżamy do Winnicy. Wieczorny spacer po mieście. (N6)

7 dzień

Winnica - zwiedzanie podominikańskiego i barokowego kościoła oo. Kapucynów, Muzeum Sztuk Pięknych. Przejazd do Latyczowa. klasztor dominikański z cudownym obrazem MB Latyczowskiej. Wyjazd do Międzybóża. Zamek Sieniawskich XV-XVI w. u zbiegu dwóch rzek Bużka i Bohu. (W 1790 – 91 r. stacjonował tu Tadeusz Kościuszko.) Przez Chmielnicki, jedziemy do Zbaraża. Słynny zamek uwiecznił H. Sienkiewicz w „Ogniem i Mieczem”. Kościół Bernardynów. Przejazd do Tarnopola. Kościół podominikański, obecnie sobór katedralny pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. (N7)

8 dzień

Wyjazd do Lwowa. Po drodze wstępujemy do Złoczowa - zamek Sobieskich z XVI w. Przyjazd do Lwowa w godz. południowych. Obiad w jednej z licznych lwowskich restauracji. Ostatnie zakupy i wyjazd ok. 16-tej do Polski.

Przyjazd do Krakowa w godz. wieczornych.

 

Przewidywane punkty dostarczenia pomocy charytatywnej: Lwów, Zbaraż, Tarnopol, Złoczów

 

                                    Koszt wyjazdu:  500 zł  +  wkład dewizowy:  260 €   

        

Kwota obejmuje:  przejazdy autokarem, 7 noclegów, 7 śniadań i 8 obiadokolacji, zwiedzanie z przewodnikiem,  opieka pilota, ubezpieczenie KL i NW.

 

Kwota nie obejmuje: biletów wstępu do obiektów zabytkowych, rejsu statkiem i dodatkowego (ewentualnie) ubezpieczenia za granicą, a także ubezpieczenia od chorób przewlekłych.

 

Informacje i zapisy:

 

Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie „Kresy”

31-012 Kraków  ul. św. Marka 6/2c

kresykrakow@gmail.com

tel./fax: 12 432 3300, 608 520 405, 692 408 998, 502 513 912Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie Kresy - Kijów