UKRAINA Huculszczyzna od 4 do 9 września 2017 r.

WYJAZD III UKRAINA Huculszczyzna


TRASA: 1560 km, dni: 7 lub 6*. Termin: od 4 do 9 września 2017 r.
Odpłatność: 20 osób 1100 zł, 30 osób 1000 zł, 40 osób 900 zł.


TRASA: DROHOBYCZ – JAREMCZE – PRZELĘCZ TATARSKA – WOROCHTA – HOWERLA /ZAROŚLAK/ WIERCHOWINA KOSÓW –KUTY – KOŁOMYJA -STANISŁAWÓW -TRUSKAWIEC – LWÓW – KRAKÓW

 

I Dzień

Godz. 7.00 wyjazd spod Domu Turysty w Krakowie przy ul. M. Kopernika. Przejazd do Drohobycza. Krótki postój w Samborze: Kościół parafialny ścięcia sw. Jana Chrzciciela, miasto. Przejazd do Drohobycza. Zwiedzanie: Kościół farny, Dom Brunona Schulza. Przejazd do Stryja. Zwiedzanie miasta: Kościół Narodzenia NMP /sanktuarium maryjne/, ratusz. Powrót do Drohobycza, obiadokolacja i nocleg.

II Dzień

Śniadanie. Przejazd do Nadwórnej. Zwiedzanie miasta, w pobliżu Pniów – ruiny twierdzy Kuropatwów, Pasieczna – wodospad /16 m. wysokości/, Maniawa-Skit /unicki monastyr Studytów/, Rafajłowa, przełęcz Legionów. Przejazd do Jaremcza, obiadokolacja i nocleg.

III Dzień

Śniadanie. Zwiedzanie Jaremcza: miejscowość letniskowa, przełom Prutu, most kolejowy /28m wysokości/, plac targowy. Przejazd do Worochty. Cerkiew Narodzenia NMP, ośrodek szkolenia skoczków narciarskich, kamienne wiadukty kolejowe, liczne wille wypoczynkowe. Obiadokolacja i nocleg w schronisku Zaroślak.

IV Dzień

Śniadanie. Przejazd do Wierchowiny /d. Żabie/. Zwiedzanie miejscowości: życie i praca ludności huculskiej, zabytkowa zabudowa zagrodowa /grażdy/, worynie, d. miejscowość letniskowa, Cerkiew grekokatolicka /udział w odpuście huculskim w Żabiu/. Przejazd do Kołomyi, obiadokolacja i nocleg.

V Dzień

Śniadanie. Zwiedzanie Kołomyi: pojezuicki kościół parafialny Wniebowzięcia NMP, muzeum pisanki, muzeum etnograficzne prezentujące warunki bytowania i pracy Hucułów. Przejazd do Stanisławowa, obiadokolacja i nocleg.

VI Dzień

Śniadanie. Zwiedzanie Stanisławowa: Kościół ormiański -praw. Sobór, ratusz, pozostałości pałacu Potockich, kolegiata (obecnie muzeum), kościół jezuicki (dziś katedra grekokatolicka). Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

VII Dzień 

Śniadanie. Wyjazd, po drodze krótkie zwiedzanie Truskawca (kurort - woda mineralna Naftusia), Halicza i Bołszowiec (kościół pokarmelicki, sanktuarium maryjne). Powrót do Krakowa w godzinach nocnych.

 

Cena zawiera:

-transport: autokar (klimatyzacja),

-zakwaterowanie: noclegi zgodnie z programem ,

-wyżywienie zgodnie z programem,

-opiekę pilota na całej trasie,

-ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)

-opłaty drogowe, parkingi,

 

Cena nie zawiera:

-ewentualnych kosztów wizy grupowej,

-biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,

-usług przewodników lokalnych.

Podczas wyjazdu przekażemy paczki z pomocą materialną dla Rodaków w miejscowościach, które odwiedzimy. Udział w naszym wyjeździe charytatywnym umożliwi zatem przekazanie wsparcia dla naszych Rodaków, spotkania z nimi, a także odwiedzenia pięknych miejscowości, które znajdują się na trasie wyjazdu.

 

informacje i zapisy:

kresykrakow@gmail.com tel kom 692 408 998

osobiście w siedzibie Kresów

 

Prosimy o przekazywanie informacji o wyjazdach dalej do potencjalnie zainteresowanych osób!Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie Kresy - UKRAINA Huculszczyzna od 4 do 9 września 2017 r.