O nas w mediach

Przykładowe artykuły o naszej działalności:

Beskresna pomoc dla Kresów, Gość Krakowski, lipiec 2015

link do artykułu

W pokoju przy krakowskiej ulicy św. Marka 6 piętrzą się paczki. – To dary, które zawieziemy na Wschód. Czekają na okazję – mówi Karol Chudoba, prezes Stowarzyszenia Pomocy Polakom na Wschodzie „Kresy”.

Kilkadziesiąt osób ze stowarzyszenia od 20 lat organizuje podróże turystyczno-dobroczynne na Wschód, podczas których zawsze wiozą pomoc dla tamtejszych Polaków. Zorganizowano już kilkaset takich wyjazdów. Dzięki nim i ofiarności darczyńców wsparto kościoły, klasztory, polskie szkoły, przedszkola, domy dziecka oraz wiele osób indywidualnych na Białorusi, Litwie, Łotwie i Ukrainie. – Pomagaliśmy finansowo m.in. przy opracowywaniu projektu pierwszej na Białorusi polskiej szkoły w Grodnie – mówi K. Chudoba. (...)

Świąteczna pomoc dla Kresów. Ruszamy z wielką akcją, lechpoznan.pl, listopad 2015

link do artykułu

Zbliża się jeden z najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych okresów roku w Polsce. Boże Narodzenie kojarzy się z ciepłą i domową atmosferą, spotkaniami z najbliższymi, również obdarowywaniem ich podarkami. Dla wielu osób to jednak czas trudny, co często wynika z ich sytuacji materialnej.

Naprzeciw ich potrzebom wychodzą KKS Lech Poznań, Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie "Kresy" i Instytut Taylora. Podczas wszystkich grudniowych meczów, które Kolejorz rozegra na INEA Stadionie, trwać będzie zbiórka darów dla kresowiaków, a Klub przekaże dla najmłodszych podopiecznych stowarzyszenia sprzęt sportowy o wartości niespełna 8 tysięcy euro. (...)

Dary dla kresowiaków wyjechały z Poznania, wyborcza.pl, marzec 2016

Link do artykułu

Półtorej tony kartonów wypakowanych odzieżą wysłanych zostało w czwartek z INEA Stadionu do Mejszagole na Litwie. To finał akcji zbierania darów dla kresowiaków zorganizowanej w grudniu we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Lecha Poznań, Stowarzyszeniem Pomocy Polakom na Wschodzie Kresy i Instytutem Taylora.

Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie Kresy, Kurier Wileński, październik 2016

link do artykułu

Jako trzecią organizację w ramach projektu „Promocja polskich organizacji pozarządowych na Litwie” realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Ziemi Iłowskiej, przedstawiamy krakowskie Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie „Kresy”, które rozpoczęło działalność w roku 1996 jako organizacja charytatywna niosąca pomoc Rodakom zamieszkałym na Wschodzie. Przez dwadzieścia lat jego członkowie zorganizowali ponad 150 wyjazdów charytatywnych, w czasie których przewieziono oraz przekazano osobom potrzebującym wiele ton darów zgromadzonych dzięki darczyńcom oraz ludziom dobrej woli. (...)

Polskie dzieci z Mińska na "Wakacjach z Krakowem", znadniemna.pl, lipiec 2016

link do artykułu

Trzydziestoosobowa grupa uczniów, działającej przy oddziale Związku Polaków na Białorusi w Mińsku Polskiej Szkoły Społecznej Języka Polskiego, dziesięć dni spędziła w Krakowie na zaproszenie Stowarzyszenia Pomocy Polakom na Wschodzie „Kresy”. (...)

Moje "Wakacje z Krakowem", pmsgrodno.org, lipiec 2018

link do artykułu

Gdy nadeszła sobota – ostatni dzień w Krakowie, ze smutkiem zaczęliśmy pakować rzeczy do walizek. Później mieliśmy spotkanie podsumowujące, na którym każda grupa zaprezentowała swoje zdolności artystyczne oraz wyniki nauki na koloniach w Krakowie. Wszyscy uczestnicy kolonii otrzymali dyplomy i upominki. Wieczorem mieliśmy kilka godzin, żeby pożegnać się z Krakowem. A już o czwartej nad ranem na dworcu czekał na nas pociąg do Grodna. Nikt nie chciał wracać do domu, ponieważ czuliśmy się jak jedna rodzina. Niestety bilety już zostały kupione... (...)

Nasz kanał na youtubeStowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie Kresy - O nas w mediach